Par psiholoģisko vardarbību ģimenē

Ar šo ierakstu sākšu rakstu sēriju par psiholoģisko vardarbību ģimenē, konkrētāk, partnerattiecībās.   Jo, tā neizbēgami ietver manipulāciju ar citiem cilvēkiem, ne tikai ar upuri, bet arī apkārtējiem, lai noskaņotu viņus pret upuri.

Par vardarbības veidiem un izpausmēm ir gana daudz rakstījuši gan psihologi, gan iestādes, kuru kompetencē ir vardarbību novērst.  Tomēr  šis stāsts nebūs īpaši teorētisks – ja nu vienīgi pielikšu klāt kādu saiti, lai nerastos pārpratumi par kādu jēdzienu. Šis stāsts nebūs arī abstrakts piemērs vai attiecību patterna raksturojums. Tā būs tikai  viena cilvēka personīgā pieredze, kaut arī apzinos, ka ir vēl daudzi citi stāsti par šo tēmu- smagāki, vieglāki,  savādāki.

                   Foto no šī bloga arhīva.

Kāpēc tieši par psiholoģisko vardarbību?

– Pirmkārt,  runājot par vardarbību partnerattiecībās, parasti  tiek piesaukti vai īpaši izcelti tieši smagākie gadījumi – miesas bojājumi, slepkavības, izvarošanas. Ar to gan negribu teikt, ka psiholoģiskā un emocionāla vardarbība ir kaut kas mazāk nopietns un vieglāks. Nebūt nē, tā ir krietni izmalcinātāka, daudz grūtāk pierādāma, līdz ar to pamatīgi ievelkas, un, diemžēl, atstāj smagas sekas arī uz upura veselību.

– Otrkārt, tā ir tā pieredze, ar ko vēlējās dalīties šis konkrētais cilvēks, kura stāsts sekos. Varmāka jau vairāk nekā piecus gadus ir viņas vīrs.

Kādu laiku domāju, vai to publicēt šeit vai ne. Likās- lai taču viņa taisa savu blogu, vai arī sūta kādam, kurš raksta par ģimenes psiholoģijas vai sieviešu tiesību un tāda veida tēmām.  Bet tomēr lēmums ir publicēt, jo – jau ilgu periodu laika trūkuma dēļ šajā  blogā nav parādījies nekas jauns, otrkārt, psiholoģisko manipulāciju spektrs patiešam ir plašs – no masām līdz indivīdam, no globālajā tīmeklī propagandu izplatošiem troļļiem sākot, līdz tai šūniņai, ko sauc pa ģimeni.    Vai kā šajā gadījumā – koeksistence – kas  par demogrāfiju norūpējušos politiķu mapītēs  skaitās ģimene.  Un nē, tas nebūs sāsts par kārtējo degradēto atkarībperēkli! Kad virpini uz leju FB smaidīgās bildītes, atceries, šis stāsts var būt par kādu no tām!

Stāsts:  sākums, 1.turpinājums, 2.turpinājums, 3.turpinājums.

Advertisements

2 responses to this post.

  1. […] « Par psiholoģisko vardarbību ģimenē […]

    Reply

  2. […] stāstam par vardarbību kādā mūsdienu Latvijas ģimenē, kura sākumu var lasīt šeit – 1.daļa, 2.daļa, 3.daļa, […]

    Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: