Vienkāršotie bēgļi

Raugoties uz bēgļu tēmas interpretāciju, latviešu plašsaziņas līdzekļos, var manīt ne vienu vien šajā lapā aprakstīto smadzeņu skalošanas paņēmienu. Visplašāk, sķiet, tiek pielietota Vienkāršošana – uz to ielieku saiti, spiediet uz to un mēģiniet saskatīt sevi pūlī…Tik aktuāli šobrīd kļuvuši nacionālie un reliģiskie stereotipi. Un bēgļi kā grēkāži.
Stereotipus tiražē arī šis raksts blogā “Zemessarga pieredze“. Gribētos autoram pajautāt, vai tiešām neko nav dzirdējis par subkultūrām? Par to, ka vienas rases un nācijas ietvaros mēdz arī pastāvēt  ļoti dažādas vērtību sistēmas, uzvedības modeļi, domāšanas veids. Ja liekas, ka tā nav, tad jādomā cilvēks uzturas ļoti šaurā vidē un komunicē ar sev +- līdzīgiem, atšķiras vien profesijas un hobiji. Pareizi jau viena dāma kaut kur tviterī norādīja, ka “bēgļus” var pameklēt tepat mūsu “zoļikā”…  Un vairāk nekā 250. Un, redz, kaut kā līdz šim esam ar viņiem sadzīvojoši. Zoļiks pēdiņās, jo nav runa par vienu konkrētu rajonu.  Vieni lasa internetu un šausminās, kas briesmīgs nu atkal noticis, citi internetu nelieto un domā, ka iekaustīt sievu ir norma. Tas notiek vienā valstī, vienas nācijas ietvaros.
Ar to gribu teikt to, ka kādai izglītotai, strādājošai (sava zemē) bēgļu  ģimenei var būt vairāk kopīga ar kādu līdzīga statusa latviešu ģimeni nekā šai latviešu ģimenei, ar vienu otru pabalstus paaudžu ilgumā nodzērušu famīliju, kuras ideoloģija ir nestrādāt.
Vēl, protams, visur pilns ar faktiem. Gan par tiem, kas no pavisam citiem platuma grādiem, bet lieliski integrējušies LV kultūrā, gan par tādiem, kuri nekur negrib integrēties.  Katrs no konteksta izrauj un pielieto tos faktus atkarībā no tā, ko grib pierādīt.

Vēl ir emocijas – noslīkuši bērni, raudoši vecāki. Un  foto ar priekpilniem bēgļiem, kam izdevies tikt, kur vēlas, kas bildē selfijus utt.

Vai atbalstu, lai pie mums brauc bēgļi?  Atbalstu daudz ko, kas tiek organizēts atbildīgi, racionāli, taisnīgi un efektīvi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: